Armytechnika.cz » FAQ

FAQ - Často kladené otázky

Nabízíte možnost zaškolení?

Ano. Pokud si zakoupíte techniku ve zprovozněném stavu ( nikoliv určenou na náhradní díly ), při inspekci se postaráme o řádné zaškolení ( běžná údržba, provozní náplně, mazací místa, ovládání a řízení, … ). Školení je také možné provést i u zákazníka, vše záleží na domluvě…

Mohu vojenskou techniku užívat na běžných komunikacích?

Kolovou ano, pásovou nikoliv. Pokud bude kolová vojenská technika splňovat veškeré zákonné podmínky ( platná technická, veteránské značky, zákonné pojištění, … ), můžete ji užívat i na běžných komunikacích. Pásovou techniku je možné provozovat pouze na uzavřeném prostoru – soukromé pozemky, veřejné akce pořádané KVH, atd.

Dostanu k vojenské technice i velký technický průkaz?

Nedostanete, jelikož jde o vojenskou techniku, tudíž nám armáda jako kupujícímu také žádné doklady nepředává.  Proto je nejvhodnější zajistit veteránské značky ( i to má své výhody ).

Proč jsou veteránské značky nejvhodnější?

Jelikož součástí prodeje není technický průkaz a pokud neplánujete kolovou techniku využívat ke komerčním účelům, potom jsou veteránské PZ skutečně nejvhodnějším řešením.  Bonusem v neposlední řadě je jistě i výše zákonného pojištění, která je ve výši 1/12 běžné ceny. Technické kontroly se provádějí 1x ročně v rámci klubu – sdružení. Více bližších informací naleznete např. i na tomto odkazu – ZDE.

Vyřídíte mi i veteránské značky?

Nevyřídíme, ale pomůžeme... Je třeba, aby si veteránské značky zajistil kupující, na kterého budou vystavené. My vám předáme kontakt na předsedu Klubu vojenské historie, který takové veteránské SPZ zajistí… Obvyklá cena VPZ je cca 5.000,- Kč a je v rámci ČR téměř shodná.

Je součástí techniky nějaká původní dokumentace?

Ve většině případů nikoliv. Pokud ano, tak kupující obdrží jako součást techniky ( provozní sešit, záznamník, … ).

Jak dlouho trvá znehodnocení techniky?

Orientačně dva měsíce – není to jen otázka rychlosti provedení úprav, které vedou k demilitarizaci, ale také byrokratický proces ( podání žádosti, vyjádření balistiky, obdržení rozhodnutí, kontrola provedení PČR ).

Proč už není veškerá technika se zbraněmi znehodnocena?

Jelikož každý stát, kam se technika prodává, má pro znehodnocení techniky jiné podmínky. Znehodnocení dle CZ předpisů nemusí odpovídat postupu znehodnocení dle US, či jinému státu. Proto se vždy veškeré zbraně na vojenské technice znehodnocují dle konkrétních požadavků země koncového zákazníka.

Je možná přeprava kolové techniky po vlastní ose?

Ano, pokud budete mít zajištěné značky a uhrazené zákonné pojištění… Ovšem takovou možnost přepravy z naší strany nedoporučujeme.

Potřebuji zbrojní průkaz?

Nepotřebujete. K nákupu žádné vojenské techniky není zbrojní průkaz třeba, jelikož zbraňové systémy na technice jsou znehodnocené.

Můžete mi zajistit – zprostředkovat konkrétní nákup vojenské techniky ze zahraničí?

Bohužel ve většině případů se zajištěním dovozu konkrétního kusu vojenské techniky nezabýváme, ale za zeptání nic nedáte…

Je možné se projet v tanku, nebo jiné technice, i když ho nechci koupit? Je možný pronájem?

Bohužel, zážitkové služby a pronájem techniky nenabízíme.